Select Page

Popis rybaření z kajaku jsme všichni četli mnohokrát. Mnohokráte jsme také mohli číst, vidět jak velká ryba se podařila chytit z toho či onoho kajaku. A rozhodně je to super, ale nejen adrenalinem je člověk živ, tak mi dovolte zavzpomínat na poslední návštěvu Švédska, kdy jsem spolu s parťákem Vítkem Bardonem na vodě trávili spoustu času a řekli jsme si, že letos zlepšíme stravování ze studených pizz, proteinových tyčinek apod.


Abychom se nemuseli neustále vracet do tábora nebo jíst pouze studené cosi, tak jsme si trošičku dovybavili kajaky. Já si na Killroye DT vzal malý Orion Cooler, který jsme řádně naplnili připravenými steaky. Vítek na Cudu vzal malý gril a vyjeli jsme.


Můžu Vám říct, že to je neuvěřitelná pohoda. Po dopolední házení velkých nástrah nám velmi rychle vytrávilo a ruce si potřebovali také odpočinout, tak jsem zastavili na jednom z ostrovů a aniž bychom rozdělávali oheň nebo jinak zasahovali do přírody a ztráceli čas sháněním dřeva. Vítek vytáhl malý gril na plynovou kartuš, vyndali jsme pánev a Vítek se pustil do „vaření“.


Já jsem se zatím kochal přírodou, nasával vůni z pečených steaků a těšil se na oběd. A recept? Velmi jednoduchý:
1 Orion cooler pro uchování potravin – na kajaku nezabere žádné místo
2 Malý gril na plynovou kartuš – zabere ještě méně místa
3 Pánev – dá se nahradit placatým kamenem
Nemusím snad ani připomínat, že takový steak v přírodě po aktivně stráveném dopoledni a ještě činností, kterou miluji (rybaření z kajaku) chutná tisíckrát lépe než v té nejluxusnější restauraci.
Pro příště už máme další zlepšení a to je malý stolek přímo na kajak a budeme grilovat přímo na vodě. Pokud Vás bude zajímat jak to dopadne, tak nám napište. My se to s Vámi rádi podělíme. A pokud to zkusíte sami, tak přejeme: Do brou chuť!